[עושים היסטוריה] 281: הקרב על האוקיינוס האטלנטי – צוללות גרמניות במלה"ע ה-II (ש.ח.)

הפודקאסט עושים היסטוריה

לחצו להורדת הפרק (MP3) | לקריאת הטקסט המלא


הצי הגרמני פתח את מלחמת העולם השניה בנחיתות ברורה אל מול ציה האדיר של האימפריה הבריטית. אף על פי כן, הגרמנים היו קרובים מאד לנצח ב'קרב על האטלנטי' ולהכריע את המערכה כולה – בזכות שייטת הצוללות האימתנית, ו'להקות הזאבים'.

האזנה נעימה,

רן.

שמעתם כבר את התכנית החדשה שלנו? גיל חובב "אוכל ישראל" – פודקאסט אוכל חדש ברשת עושים היסטוריה. לחצו כאן לרשימת הפרקים המלאה או -להאזנה באפליקציות קישור ל RSS פיד של התכנית https://www.ranlevi.com/feed/ochel_israel/

אהבתם את הפרק?

לחצו על הכוכבים כדי לדרג את הפרק.

דירוג ממוצע 5 / 5. מספר מדרגים 6

לרשימת הפרקים המלאה


הרשמה לפודקאסט:

רשימת תפוצה במיילiTunes | אפליקציית 'עושים היסטוריה' לאנדרואיד | RSS Link | פייסבוק | טוויטר


הפרק בחסות:

 


 

You may also like...

1 Response

  1. דוד הגיב:

    שלום רן. תודה על הפודקאסט. להלן הערה סמנטית:
    המינוח "נטיות ימניות קיצוניות" לתיאור נאצים, אינו נכון בשימוש המילולי כיום בארץ, כי בעוד שגם ל'ימניים המתונים' בגרמניה היה סבבה עם כיבוש אלים ורצחני של כל אירופה (כולל ירי על אזרחים ופליטים בצרפת, שהיה מפורסם לכל כבר מתחילת המלחמה, ללא שום מחאה פנים גרמנית), הרי שהמינוח 'ימין קיצוני' בשיח התקשורתי של ישראל של ימינו בא לתאר אנשים שדוגלים בכיבוש שטחי אוייב למטרות הישרדות מיידיות ומניעת טיווח מתמיד של ערינו ואזרחינו בטילים (כגון היחס לאופציית כיבוש עזה, שאינו עולה על דל שפתיהם אפילו של המפלגה שמימין לליכוד, אלא רק בקרב חוגי 'הימין הקיצוני').
    ע"מ לתאר את הנטיות של הגרמנים המיליטנטים, אפשר פשוט להשתמש בביטוי "נטיות נאציות".

    הנסיון להשתמש במינוחים מהפוליטיקה המקומית לתיאור רצחנות שלא היה לה דמיון בהיסטוריה, אינה נכונה ואינה ראויה ויוצרת בדיעבד שיח מקטב מיותר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.