[עושים טכנולוגיה] אינטיליגנציה מזייפת

נדמה שהדבר האחרון שהעולם זקוק לו הוא עוד פייק ניוז. יתכן שזו הסיבה שחברת OpenAI החליטה שלא לחשוף אלגוריתם שפיתחה שמסוגל לכתוב טקסטים בצורה כה מוצלחת עד שאנשים לא שמים לב שבעצם הוא נכתב על ידי מכונה. מצד שני, יתכן שהטענה הזו היא פייק ניוז בעצמה ומה שיש לפנינו הוא מהלך יחצ"ני שמטרתו למשוך תשומת לב לחברה. – "עושים טכנולוגיה" מעכשיו בפורמט חדש ובהגשתו של ד"ר יובל דרור

פודקאסט עושים טכנולוגיה

 הורדת הפרק (mp3)

נדמה שהדבר האחרון שהעולם זקוק לו הוא עוד פייק ניוז. יתכן שזו הסיבה שחברת OpenAI החליטה שלא לחשוף אלגוריתם שפיתחה שמסוגל לכתוב טקסטים בצורה כה מוצלחת עד שאנשים לא שמים לב שבעצם הוא נכתב על ידי מכונה. מצד שני, יתכן שהטענה הזו היא פייק ניוז בעצמה ומה שיש לפנינו הוא מהלך יחצ"ני שמטרתו למשוך תשומת לב לחברה.

כדי להבין מה לכל הרוחות קורה כאן יובל מארח את מתי מריאנסקי, מנהל קבוצת הפייסבוק הפופולארית "עליית המכונות", וביחד ניסו לפצח את החידה.

אנו שמחים לצרף אל צוות הרשת את ד"ר יובל דרור, שיגיש מעתה את "עושים טכנולוגיה"!

יובל הוא סופר וחוקר בתחום של סוציולוגיה של טכנולוגיה. בעברו שימש ככתב ועורך בתחומי המדע והטכנולוגיה בעיתון "הארץ", "ידיעות אחרונות" ו"חדשות ערוץ 2" וכן חבר מערכת ופרשן לנושאי אינטרנט וטכנולוגיה של התכנית "לונדון וקירשנבאום" בערוץ 10. כיהן כדיקאן בית הספר לתקשורת במסלול האקדמי המכללה למינהל ובתחילת השנה פרסם את ספרו הרביעי "קוד סמוי: כל מה שלא רוצים שתדעו ואתם חייבים לדעת על החיים בעידן הדיגיטלי".

האזנה נעימה!


דף הבית של התכנית
רשימת תפוצה בדואר האלקטרוניiTunes | האפליקצייה שלנו לאנדרואיד | RSS Link | פייסבוק | טוויטר

 4 תגובות בנושא “[עושים טכנולוגיה] אינטיליגנציה מזייפת”

  1. פחות אהבתי את הגישה האנטי טכנולוגיה שהשתקפה בין הדברים (בעיקר לקראת סוף הפודקאסט).
    אני מאזין לפודקאסט על טכנולוגיה כדי לשמוע על עולמות חדשים שנפתחים, ולא כדי להגיע למסקנה הלעוסה שבסוף נפתח את הרובוט שישמיד אותנו. כאילו, הלו?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.