[עושים פוליטיקה] מצעד הבניה בשטחים – חגית עפרן ויגאל דילמוני

הורדת הפרק (mp3)

כל כמה שבועות יוצאים הפוליטיקאים בהודעה חגיגית על בניית מאות יחידות דיור מעבר לקו הירוק. המטרה היא לצבור נקודות בימין אבל מאחורי הכותרות יש לא מעט הטיות ומרוב הבטחות כבר אי אפשר לראות את התמונה בכללותה. בפרק הזה נבדוק האם ראש הממשלה נתניהו בונה בשטחים יותר מקודמיו, ומדוע בשנים עברו דווקא ראשי ממשלה מהשמאל בנו יותר מאלה מהימין? ננסה גם להבין האם הממשלה בונה ביהודה ושומרון יותר מבשאר חלקי הארץ? את הפרק מלווים יגאל דילמוני ממועצת יש"ע וחגית עפרן משלום עכשיו.

האזנה נעימה,

דפנה.


הרשמה לפודקאסט:
רשימת תפוצה בדוא"ל | iTunes | אפליקציית אנדרואיד | RSS Link | פייסבוק | טוויטר

 

You may also like...

5 Responses

 1. Bhuh הגיב:

  הבחור מישע לא עקבי, מצד אחד הוא אומר שנתניהו בנה הכי הרבה מכל הראשי ממשלה, מצד שני כבר שמונה שנים הוא טוען שיש הקפאה בגלל אובמה.

 2. sus הגיב:

  השקרן ממועצת ישע ממשיך את מדיניות המצאת המציאות. איך יהיה שגשוג כלכלי פלסטיני בין מחסומים ועם חיילים בבתים כל לילה? איך הם יכולים לחיות עם ישובים יהודיים שנבנים בתוכם בכוונה?
  הבכיינות בכאילו של המתנחלים שיש צורך אדיר ולא בונים להם מספיק היא מדיניות של שקר. כך גם ההשוואה המופרכת של בנייה ישראלית לעומת פלסטינית בשטחים. ישראל מפרה את החוק הבינלאומי כמו גם את ההסכמים שהיא עצמה חתומה עליהם בכל בית חדש שנבנה, ובכל הריסת בית פלסטיני בשטחי C.

  • דוד הגיב:

   אז איך אין שגשוג ביתר המדינות הערביות ללא נוכחות של צה"ל והמתנחלים? (וביננו, מצבם של שכנינו הרבה יותר גרוע ממצבם של ערביי יו"ש)
   ההיפך הוא הנכון. נוכחות צה"ל שם מסייעת להפחתת האלימות הפנימית שערבים בכל העולם סובלים ממנה קשות, ונוכחות תעשייה יהודית בתחומי יו"ש מספקת תעסוקה לאלפי ערבים.
   ישראל אינה מפירה את החוק הבינ"ל. כך ע"פ דו"ח אדמונד לוי, מאחר והכיבוש הירדני ב48' שנעשה כחלופה ערבית רצחנית לתכנית החלוקה של האו"ם לא הוכר ע"י מדינות העולם.
   לכן הבניה ביו"ש היא זכות לאומית היסטורית וחוקית של מדינת היהודים שחזרו לביתם. ועל הדרך גם עושה טוב לערביי הארץ החפצים בשלום.

 3. shlomix הגיב:

  הצלחת להפגיש שני אנשים שכה לא מסכימים זה עם זה אך לשמור על דיון פורה וענייני. שאפו!

 4. ישי הגיב:

  אני רק שאלה, מדוע חגית עפרן כמייצגת "שלום עכשיו" בדיון מגדירה שחייב לפנות כל ישוב יהודי תחת הקמת מדינה פלסטינית. האם ייתכן שהיא מציעה להקים מדינה נקייה מיהודים?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.