fbpx

[עושים פוליטיקה] מיכה גודמן, מחבר הספר "מלכוד 67'" (חלק 2 מתוך 2)

הורדת הפרק (mp3)
בחלק ב' של השיחה עם ד"ר מיכה גודמן נגלה מה הרעיונות העדכניים שמנחים את השמאל והימין הישראלי כיום ומדוע גודמן מגדיר אותם "מלכוד 67". איך ייתכן שהפתרון שמציע כל אחד מהצדדים יכול רק להחמיר את הבעיה לשיטתו של האחר? גודמן מציע לנו לחשוב במונחים אחרים על הסכסוך ומציע כמה פתרונות מקוריים שיעזרו לחברה הישראלית לצאת מהמלכוד.
בנוסף הוא מציג את המדריך למתווכח הישראלי- איך אפשר לעשות את זה נכון ומה היא הדרך הנכונה לנהל את הויכוח הפנימי בתוכנו.

האזנה נעימה,
דפנה

 


הרשמה לפודקאסט:
רשימת תפוצה בדוא"ל | iTunes | אפליקציית אנדרואיד | RSS Link | פייסבוק | טוויטר

You may also like...

6 Responses

 1. אלה הגיב:

  מ ר ת ק ! ! !

 2. sanya הגיב:

  תודה על הפרק, מעניין אם כי קשה להגיד שהוא מחדש משהו – דווקא בימין (בנט) מדברים הרבה על הרשות מדינה מינוס.
  בנוסף, מיכה גודמן דיי מטעה – לא מכיר אף מפלגה בישראל שהמצה שלה – לספח את רמאללה או שכם – בבית היהודי גם הם כל מה שרוצים זה שטח סי.

 3. sus הגיב:

  גודמן מתעלם במפגיע מפשעי הימין בשנים האחרונות ומקריסת שלטון החוק הישראלי, מהצורה בה תחזיות השמאל לגבי הקריסה המוסרית התממשו. הוא ממשיך שיח מגוחך של סימטריה בין ימין לשמאל בישראל.
  מה היה אומר ז'בוטינסקי על שימוש בזונות וחברות קש כדי לייהד שכונות במזרח ירושלים? מה בגין היה אומר על מעצרים מנהליים או על כליאת פליטים וגירושם?
  שלטון הימין בשנים האחרונות מסוכן לדמוקרטיה עצמה ומשחית את השיח ללא הרף. המגיבים המטנפים והמקללים ברשתות החברתיות אינם סתם המון, הם מוסתים בידי מנהיגי הימין, רבנים ופוליטיקאים כאחד. מה גם שחלק מהמגיבים הם טרולים בתשלום (מי שלא מאמין שילך לדף של פוליטיקאי לבחירתו ויחפש מגיבים שתמונת הפרופיל שלהם היא דגל ישראל. לא קשה למצוא)

 4. אור הגיב:

  משהו בדיבור של גודמן מרגיש מלוקק ומתנשא למדי. יתכן שהוא מגיע להסתכלות על כל האידאולוגיות כדת כיוון שהוא דתי. לא לראות את המצור על עזה זו התעלמות מהמציאות, וזה לא משנה אם תקרא לזה כיבוש או לא. להגיד שהכל מורכב ולחפש את האיזונים והסימטריה בלי סוף זה חלק מהתעמולה הימנית-מרכזית בשנים האחרונות. הפודקאסט האיכותי של ליאל ממשיך לנטות ימינה בעקביות תוך מצג שווא של אובייקטיביות עיתונאית.
  הטיעון של הימין עדיין סותר את עצמו. חוששים מפלסטין חזקה מדי וגם חלשה מדי. הפעולות של ממשלת הימין בשטח מראות על יוזמה ומטרתו היא הרחבת ההתנחלויות. ה"חשש" של השמאל מקריסה מוסרית מתממש במציאות כבר שנים – בשחיתות, ברמיסת שלטון החוק, בטרור של מתנחלים כלפי פלסטינים וגם כלפי שמאלנים.

  האירוניה היא שלמרות הכל השורה התחתונה שלו די דומה לזו של ברק ולבני, שבימינו נחשבים שמאלנים.

 5. shlomix הגיב:

  פרק מרתק, תובנות מרעננות. תודה לכם דפנה ומיכה.
  אשמח אם אפשר לשים קישור לרכישת הספר בצורה ישירה ללא תיווך הרשתות.

 6. יוסף ל. הגיב:

  אחלה פודקאסט, אכן נותן חשק לקרוא את הספר.
  למה שלא תראייני את משה פייגלין?
  יש לו גם המון תובנות מעוררות מחשבה על הפוליטיקה הישראלית.
  בטוח שזה יכול להיות מעניין וממאתגר עבור מאזיני הפודקאסט האיכותי שלך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.