fbpx

[עושים פוליטיקה] הבוקר שאחרי הסיפוח

סיפוח - עושים פוליטיקה
הורדת הפרק (mp3)

בוקר טוב, התעוררתם ליום שאחרי הסיפוח! למרות שהמושג הזה עולה שוב ושוב בשיח הציבורי אף אחד לא עוצר לחשוב מה יקרה אם מחר בבוקר הממשלה באמת תחליט לפרק את המינהל האזרחי, ולשלוט ישירות בשטח C. האם זה באמת כל כך דרמטי, בהתחשב בכך שישראל ממילא קובעת את המדיניות? האם באמת ישראל תמצא את עצמה על ספסל הנאשמים בהאג, ואם כן, איך זה ישפיע עלינו?

בפרק החדש של "עושים פוליטיקה" דפנה ליאל פולשת לעומק הסיפוח יחד עם שרת החוץ והמשפטים לשעבר ציפי לבני, השר יריב לוין, ח"כ אחמד טיבי, ופרופסור יובל שני, מומחה למשפט בינלאומי מהמכון הישראלי לדמוקרטיה.

האזנה נעימה,
ניר.


הרשמה לפודקאסט:
רשימת תפוצה בדוא"ל | iTunes | אפליקציית אנדרואיד | RSS Link | פייסבוק | טוויטר

נותני החסות לפרק:

LightSpeed - הפודקאסט עושים היסטוריה

You may also like...

8 Responses

 1. אבי הגיב:

  מעניין אותי האם ינתן לעו"ד איתמר בן גביר או לאליקים העצני לכתוב, להקליט ולשדר פודקסט המביא דעה הפוכה מזו של הגברת ליאל.

 2. אסף מרקי הגיב:

  שלום דפנה, ראשית כל הסדרה שלך כל כך מעניינת ואני נהנה מאוד מאוד ממנה. לגבי התכנית "אחרי הסיפוח" יש לי שאלה: האם את לא חושבת שהתאפשר בה ליריב לוין לזרוק כל מיני הצהרות כלליות מבלי שהוא נדרש, לפחות במספר מקרים להוכיח את דבריו או לתת דוגמאות ,מה שהיה מוכיח שדבריו פשוט לא נכונים.
  אתן דוגמא אחת, הוא טוען שאם הוא היה מתחשב בקהיליה הבין לאומית אז הם היו מבקשים ממנו להחזיר גם את תל אביב, פשוט לא נכון, הקהיליה הבין לאומית דבקה בהחלטה 242 שמכירה בישראל כולל תל אביב.

 3. אברהם הגיב:

  אכן פרק מפוספס, חבל…
  רואים שנעשה כאן מאמץ להביא באופן מאוזן את שני הצדדים, אבל גם רואים שאין גם עורך ימני לפרק, או לפחות יועץ ימני. כבר הזכירו מגיבים כאן את עניין הגדרת השטח- כבוש או במחלוקת- ויש גם עניין נוסף- האם בכלל זה משנה אם הכנסת או צה״ל קובעים חוקים ביהודה ושומרון? יש אנשי משפט שסבורים שזה בכלל לא משנה, וחקיקה של הכנסת אין פירושה סיפוח. לא ראוי לפחות להזכיר את דעתם?!

 4. שי הגיב:

  פרק מפוספס. נתת לליבני ולוין במה לשפוך בפעם האלף את אותם סיסמאות בעד ונגד שאפשר לשמוע בכל מקום אחר. אף צד לא עומת בשאלות מורכבות מדי לגבי משמעויות הדברים שהוא מציע. אם כבר פוליטיקאים, היה עדיף להביא כאלה עם תוכנית וחזון מגובשים שבאמת אפשר לצלול איתם לעומק.

  ושוב, לפודקאסט שמתיימר להסביר דברים מההתחלה חסרים פרטים מהותיים: כמה פלסטינים יש ביהודה ושומרון? כמה בשטחי A,B,C? כמה יסופחו לישראל במסגרת הסדר שיכלול את גושי ההתישבות כפי שלבני מציעה?
  לבנט היתה תוכנית לגבי סיפוח שטחי C שפורסמה לפני שתי מערכות בחירות. זו דווקא היתה תוכנית שלפחות אמרה לציבור את הדברים בצורה ברורה.

  ותמיד משעשע לשמוע את דפנה אומרת בסוף כל פרק כמה היא תשמח לתגובות ואז לראות את הדיונים בפרק עצמו מיותמים..

 5. יהודה הגיב:

  מה שאני לא מצליח להבין זה איך בפודקאסט שאמור לכבד את עצמו ויש לו המון זמן להביע עמדה מורכבת ולא משוחדת – מראיינים שלושה אנשים נגד הסיפוח ורק אחד שהוא בעד?!
  לא היה אפשר למצוא משפטן שחושב אחרת? לא היה אפשר למצוא ערבי ישראלי שחושב אחרת?!
  אפילו את האסטרולוגים אפשר לקחת ברצינות בעושים היסטוריה, אבל הימין הישראלי זה כבר יותר מדי…
  החד צדדיות הזו מדהימה אותי

  • זיו אומן הגיב:

   אכן מפתיע, בעיקר מכיוון שלא קשה למצוא עוד פוליטיקאים ואחרים התומכים בסיפוח (מלא או חלקי).
   מה שכן- לא ראיתי שלוקחים כאן ברצינות את האסטרולוגיה.

 6. יוסף אקרמן הגיב:

  שלום וברכה.
  פודקאסט מצויין.
  ראוי להוסיף שיש מחלוקת משפטית לגבי מעמד שטחי יהודה ושמרון האם בכלל הם מוגדרים כשטח כבוש, אומנם רוב הקהילה הבינלאומית אכן סוברת שמדובר בשטח כבוש אך מאידך יש לא מעט משפטנים בכירים שסוברים ששטחי יהודה ושומרון כלל לא מוגדרים כשטח כבוש שהרי הירדנים מעולם לא היו ריבון חוקי.
  במקרה כזה השיח הוא שונה לחלוטין.

 7. אור הגיב:

  בהחלט יש מקום להסביר כרקע מה הם שטחי A,B,C ועל הסכמי אוסלו שהביאונו עד הלום. זאת על מנת לנפץ את מסך ההטעיה של בנט וחבריו בבית היהודי על סיפוח שטחי C. בהגדרה שטחי C הם השטחים שבין הערים הפלסטיניות, וכמדיניות בהם הוקמו ההתנחלויות. כשמדברים על סיפוח שטחי C צריך לשאול מה יהיה על שאר שני מיליון הפלסטינים בגדה, שתוגבל תנועתם משמעותית ויישללו מהם קרקעות, ועדיין לא תהיה להם מדינה. שום נימוק בטחוני לא מצדיק סיפוח כזה. הסיבה היחידה שבנט, לוין ודומיהם שואפים לסיפוח היא קולוניאלית – מקסימום שטח, מינימום תושבים מקומיים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.