[עושים היסטוריה] 207: "אלכס" המומיה, והאם יציאת מצרים התרחשה באמת? מפגש המאזינים במוזיאון ישראל, חלק ב'

הורד את הקובץ (mp3)
הרשמה לפודקאסט: רשימת תפוצה במיילiTunes | אפליקציית 'עושים היסטוריה' לאנדרואיד | RSS Link | פייסבוק | טוויטר

מפגש מאזינים במוזיאון ישראל - הפודקאסט עושים היסטוריה


לפני כחודש קיימנו את מפגש המאזינים השנתי של עושים היסטוריה, במוזיאון ישראל שבירושלים. בפרק הקודם שמעתם את ההקלטה של ההרצאה שלי – תחת הכותרת 'מי באמת בנה את הפירמידות?' – וכעת נשמע שתי הקלטות נוספות, עדיין סביב התמה של מצרים העתיקה. הראשונה שנשמע היא דוק' ליאורה רביד שתדון איתי בשאלה האם יציאת מצרים התרחשה באמת – והשניה היא גלית בנט-דהן, אוצרת תערוכת המומיה במוזיאון, שתספר על סריקת ה-CT שנערכה ל'אלכס' המומיה והממצאים המפתיעים שנתגלו בה.

האזנה נעימה,
רן


(פרסומות)

הפרק בחסות תוכנית "מבטים" של הפקולטה לחינוך למדע וטכנולוגיה בטכניון, המציעה לבוגרי הטכניון מסלול יוקרתי לתואר בהוראת המדעים, המתמטיקה וההנדסה.

תוכנית "מבטים" של הפקולטה מציעה לבוגרי הטכניון מכל הפקולטות שני מסלולי לימודים בהוראת המדעים, המתמטיקה וההנדסה: מבטים I תכנית המזכה בתעודת הוראה לבתי ספר על יסודיים ומהווה חוג לאחר תואר, ומבטים II הינה תכנית הכוללת תואר שני ותעודת הוראה. שני המסלולים כוללים, שימו לב, מלגת שכר לימוד מלאה! אתם מוזמנים להצטרף למאות הבוגרים שכבר סיימו את תוכנית מבטים: להתנסות במחקר, לצבור ניסיון בפרויקטים חינוכיים והכי חשוב – לעשות שינוי אמיתי ומהותי בחייהם של אינספור צעירים וצעירות מוכשרים, הדור הבא של המדענים והמהנדסים של ישראל.

Technion temp banner

הפרק בחסות "תרמיל ומקל" המציעה טיולים, ימי גיבוש ואירועים בשטח הנתפרים במיוחד לצרכים שלכם.

אם מסתכלים על זה מנקודת מבטו של אורח שהגיע מחו"ל, בין אם מדובר במנהל בכיר, משקיע פוטנציאלי או אפילו עובד מן המניין – טיול בארץ ישראל הוא בדרך כלל חוויה רגשית חזקה מאד. תרמיל ומקל תתפור עבורכם את הטיול המרשים, המושקע והמהנה ביותר עבור האורח שלכם, בין אם מדובר בביקור זריז בעיר העתיקה או סיור מקיף מדן ועד אילת. צרו קשר עם אלעד ונעמי, שישמחו לשבת אתכם על כוס קפה ולתכנן עבורכם את האירוע המושלם,  או בקרו ב- http://www.tvmisrael.co.il

הפרק בחסות Twiggle, המפתחת כלי חיפוש מתקדמים בתחום ה- e-commerece ומגייסת מהנדסי תוכנה, אלגוריתמאים ומהנדסי מכירות

שמה לעצמה כמטרה לחולל מהפכה בתחום החיפוש ב- e-commerece, לא פחות. כדי לפתור את בעיות הקשות והמורכבות ביותר שבחזית הטכנולוגיה Twiggle זקוקה לאנשים מצוינים. אם אתם מהנדסי תוכנה בכירים, מפתחי אלגוריתמים בכירים או מהנדסי מכירות – Twiggle רוצה להכיר אתכם. בקרו ב-twiggle.com והגישו את קורות החיים שלכם.


לחצ/י כאן כדי להרשם לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על פרקים חדשים.

התחברו אלינו ברשתות החברתיות: פייסבוק, גוגל+,טוויטר ויו-טיוב


פרקים קודמים בנושאים דומים:

You may also like...

2 Responses

  1. זהבה הגיב:

    שלום ד"ר רביד,
    עלייך לעשות מחקר מעמיק בפרשנות התנ"ך עוד לפני שאת מגיעה עם טענות היסטוריות שונות (כהנחת המוצא שספר שמות נכתב בירושלים לאחר 700 שנה-ע"י בני אדם לא הבאת לכך שום סימוכין). למשל טעית באמירה כי את המים במדבר קיבלו עם ישראל מעמוד הענן אין אף פרשן הטוען כי מטרתו היתה הבאת מים לבנ"י אלא הטיעון הרווח הוא שבאר מרים דאגה לכך- ועל דך יעיד כל תלמיד כיתה ב הלומד בבתיה"ס הממ"ד. (היו לו תפקידים אחרים לפי פרשנות חז"ל, הנחיה בדרך וישורה, כיבוס בגדיהם וכו'). התאכזבתי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.