פרק חדש כל שבועיים?! פרויקט מימון ההמונים הגדול של עושים היסטוריה יוצא לדרך

מימון היסטוריהמימון עונת 2014-2015 של "עושים היסטוריה"

קישור לקמפיין באתר 'מימונה'

כפי שתראו בסרטון באתר הגיוס, הפקתו של פרק איכותי אורכת שעות רבות. עד היום עשיתי את עיקר העבודה בעצמי – ולאורך השנים התאמצתי מאד לשמור על קצב של פרק אחת לשלשה שבועות. אולם כיום, כאב לשלשה ילדים קטנים וכמהנדס אלקטרוניקה במשרה מלאה, אני מתקשה לעמוד אף בלו"ז זה שלקחתי על עצמי. 

לשם כך אני זקוק לעזרתכם: בכסף שנגייס נשכור את שירותיהם של עורך/ת קול ושל תחקירן/ית, בעזרתם אוכל להפיק יותר פרקים. מטרתנו היא הפקת שני פרקים בחודש !

שני פרקים בחודש ? על מה

בימים אלו אני שוקד על הכנתו של פרק 139 אשר יצא בתחילת מרץ בנושא… כולם כבר יודעים שאין סוד שמור יותר מנושא הפרק הבא.

מסע הגילויים שהתחלתי בקיץ 2007 לקח אותי למקומות מפתיעים, לעיסוק בנושאים מוזרים והכרות עם אנשים מיוחדים. זהו בהחלט המסע של חיי! שידרתי פרקים בנושאי מדע צרופים – פיסיקה כימיה וביולוגיה- לצד פרקים שעסקו בתרבות, אמנות, כלכלה (אינפלציה ופנסיה, למשל) ואף עסקתי בנושאים 'טריויאליים' כגון התפתחות החזייה הגלידה והקירור. יש לי רעיונות למאות פרקים נוספים ומדי יום פונים אלי מאזינים עם רעיונות מדליקים.

עזרו לי להפיץ את בשורת הפודקאסט העברי!

קישור לקמפיין באתר 'מימונה'

רן

15 Responses

 1. אלון הגיב:

  תכננתי להשתתף בפרויקט המימון, ולקח לי 5 ד' של נסויים בקישורים שונים באתר עד שמצאתי את הנכון.
  עכשיו מצאתי, אני בדרך להשתתף :).
  נראה לי שכדאי להוסיף קישור אליו בדף הבית.
  בהצלחה! D:

 2. מוריסון הגיב:

  שלום רן ולכל צוות עושים היסטוריה.
  אני גר רחוק מאוד ממקום העבודה. עושים היסטוריה מלווה אותי בדרך לעבודה, ברכבת, והופכת את הלימון ללימונדה. שמחתי לתרום ! המון בהצלחה בהמשך !

 3. יוביוב הירוק הגיב:

  למיטב הבנתי (ותקן אותי אם), ההכנסה לפרק אינה מכסה את הוצאות ההפקה המקצועית, על כן נדרשת העזרה במימון. המשמעות היא שלא מדובר בהשקעה שתמנף הכנסות עתידיות, אלא סכום חד פעמי, שילך ו-"יאכל" עם הזמן עד שיגמר.

  לכמה זמן (פרקים?) אתה צופה שסכום היעד יספיק? האם יש תוכניות ל-"יום שאחרי"?

  ורעיון פרוע: מה לגבי האזנה בתשלום? כלומר שעבור *כל* פרק יגבה תשלום קטנטן. אני בטוח שהמאזינים הקבועים ישמחו לשלם, וסביר שרוב המאזינים הם קבועים. סכום של, נניח, שקל אחד לפרק מרגיש כסימלי בלבד, אבל כשעושים את המכפלות…

  • Dani Timor הגיב:

   שלום יוביב הירוק,
   ההכנסות מהפרקים אינן מכסות את הוצאות ההפקה ובעיקר הן אפיזודאליות, חשוב להבין שאנו בתחילתו של מסע ארוך בו אנו מאמינים שפודקאסטים ודומיהם יחליפו את צריכת המדיה כיום (תחנת רדיו/טלויזיה עם לוח משדרים וכו'). אכן גיוס הסכום החד פעמי יאכל עם הזמן אולם אנו מאמינים שמפרסמים פוטנציאליים מתחילים לראות בעושים היסטוריה מדיה יעילה וכדאית ולכן עם הזמן נזדקק לפחות ופחות עזרה מהמאזינים – כמובן חשוב שישתפו פעולה ויעריכו את נותני החסות בזה שיעדיפו את שירותיהם.

   לגבי האזנה בתשלום, רן ושאר העוסקים בדבר מגיעים ממקום אידיאלוגי של הפצת הידע החשיבה והסקרנות (בניגוד למגמות אחרות בתרבות …) ולכן למעט מכירת חבילת פרקים ישנים או מקרים יוצאי דופן כמו הפרק המיוחד שאנו מוציאים לכבוד המשקיעים בקמפיין מימון ההמונים לא מאמין שנגבה כסף שכן צעד כזה יקטין את כמות המאזינים (גם גביית סכום קטן עושה זאת), חשוב גם לזכור שאם גובים שקל לפרק/הורדה עלות התהליך תהיה יקרה יותר מההכנסה שתתקבל.

   נקודה אחרונה – לקמפיין מטרה ספציפית – מימון עונה של שני פרקים בחודש, מעבר למטרה זו יש לנו תוכנית רחבה להפצת הפורמט, הוספת פודקאסטים נוספים ועוד ועוד.

   דני

 4. מרינה הגיב:

  איפה הלינק?

 5. מכור הגיב:

  אולי תפנו לאתרי טכנולוגיה ותבקשו מהם לפרסם על הפרויקט מימון? (Ynet טכנולוגיה, geektime, gadgety)

 6. מאיר הגיב:

  הפרויקט מבורך, אבל השאלה היא למה חייבים לעמוד בסטנדרט של פרק כל שבועיים? האם בעצם כך שיש פונקציות שיוצאות החוצה באאוטסורסינג אין פה סוג של פספוס מהמטרה המקורית?
  אולי אני מפספס פה משהו, אבל בעיני הפרויקט קצת חוטא למטרה המקורית.
  ובעיני זה חבל.
  מבחינתי שיצא פרק כל פעם שמסתדר וזה גם יהיה מצויין.

  • רן לוי הגיב:

   הי, מאיר,
   זו שאלה טובה. לטעמי, יש מקום לשאוף למספר הגבוה ביותר של פרקים שאפשר להפיק: אם הייתי יכול להתחייב לפרק בכל שבוע, או אפילו בכל יום, הייתי עושה זאת. המטרה המקורית שלי הייתה, ועודנה, להפיק את תוכנית המדע והטכנולוגיה הטובה ביותר בתקשורת הישראלית, לא פחות. העובדה שפרק יוצא פעם בשלושה שבועות היא לא חלק מהמטרה, אלא תוצאת לוואי מעצם ההתעקשות שלי על איכות הפקה גבוהה. אם אוכל להפיק פרקים איכותיים בקצב גבוה, אני חושב שזו יישמח את כולם.
   רן

 7. Dani Timor הגיב:

  תודה רבה בשם רן (שכרגע סוחב ארגזים – מעבר דירה), תודה על הערה, נתקן (-:

 8. גיא אמיר הגיב:

  שמחתי מאוד לתרום, נהנה מכל פרק.

  המון תודה!

 9. ערן הגיב:

  הי רן, בהצלחה במיזם החדש! התרומה שלי תגיע גם תגיע ובשמחה רבה. רק הערה קטנה, יש טעות דפוס בבאנר – צ"ל "בעונה הבאה" במקום "העונה הבאה".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.