דרושים: קוראים ראשונים לספר החדש שלי…

עדכון 2:
נכון להבוקר יש לי די והותר קוראים מתחומי הפיסיקה, מדעי המחשב, ביולוגיה ומדעי החברה.
אם אתם מגיעים מתחומי הרפואה, מדעי כדור הארץ או אסטרונומיה- ההרשמה
לקוראים ראשונים עדיין פתוחה 🙂
נשתמע,
רן

עדכון 1:
קיבלתי *מבול* של הצעות עזרה. תודה מקרב לב! כולכם תקבלו גישה לעותקים ממש בקרוב.
עדיין חסרים לי קוראים בתחומי מדעי כדור הארץ (גיאוגרפיה, אטמוספירה, אוקיאנוגרפיה) ומדעי החברה (בלשנות, פסיכולוגיה, סוציולוגיה). אם יש ביניכם כאלה שאוהבים את הנושאים הנ"ל, אשמח להעזר בשרותיכם הטובים.
נשתמע,
רן

שלום לכולם,

בשנה וחצי האחרונות, במקביל ל'עושים היסטוריה!' (ולעוד אלף דברים אחרים שאני עושה), עבדתי על ספר חדש. השבוע, בשעה טובה, סיימתי לכתוב אותו.
כעת אני מחפש קוראים ראשונים, אנשים שישמחו לתת הערות, לנפות שגיאות, להציע הצעות, לסייע לי להפוך את הספר מאבן חן גסה ליהלום מלוטש…וגם למצוא לו שם. אני גרוע בשמות.

על הספר:
הספר מחולק לכמה פרקים נפרדים, כל אחד על תחום אחר במדע: ביולוגיה, אסטרונומיה, רפואה, מדעי המחשב, מדעי כדור הארץ, פיסיקה, מדעי החברה וכללי. בכל תחום כזה אני מביא דוגמאות וסיפורים משונים, מוזרים ומצחיקים שמטרתן להציג לקורא את העקרונות והרעיונות הבסיסיים של אותו התחום ובו בזמן לטעת בו את התחושה שהעולם שסביבנו מדהים ומרתק. הספר מיועד לקהל הרחב, ולכן הוא קליל ונעים לקריאה.

למשל, תחת נושא הביולוגיה, תתי הנושאים הם בין היתר:
ארבע תיאוריות ביולוגיות שהופרכו: הסולם האלוהי של הבריאה, יצורים קטנים נוצרים מעצמם, מיאזמה (אוויר רע), היווצרות מוקדמת, מזמריזם.
דוגמאות לשאריות אבולוציוניות אצל בני אדם: עור אווז, מאזן האימה של התוספתן, הסינוסים, הזנב, שרירי האפרכסת, השיניים, השפיץ של דארווין, פטמה שלישית.

מה אני מחפש:
קוראים שמכירים בצורה טובה (ואולי אפילו לומדים או עוסקים בחיי היום יום) את אחד מהתחומים של הפרקים שהזכרתי קודם- ביולוגיה, רפואה, פיסיקה וכדומה. כל אחד יקבל את הפרק הרלוונטי- קריאה לא ארוכה במיוחד- ויתרום מרשמיו, רעיונותיו וכמובן ינפה שגיאות.

הקוראים הראשונים יזכו להכרת התודה העמוקה שלי, וכמובן שיופיעו גם בסעיף ה'תודות' בספר.
מעוניינים? אוהבים לקרוא על מדע? רוצים לעשות היסטוריה?
צרו עימי קשר דרך המייל, ran.levi@gmail.com

נשתמע,
רן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.