היפנית הראשונה על נוגה!…או שלא.

כשהחללית הסובייטית וונרה 7 נחתה על פניו של כוכב הלכת נוגה, היא שרדה כ-23 דקות. מסתבר שאישתו של ראש הממשלה היפני הבא, מיוקי הטויאמה, קורצה מחומרים הרבה יותר משובחים. מיוקי טוענת שעב"ם לקח אותה לסיבוב אל נוגה לפני כעשרים שנה, ושכוכב הלכת הוא ירוק ומלבלב.
אני מצדיע לגב' מיוקי על התעוזה. כששרי אריסון טענה שהיא מדברת עם רוחות, לפחות היה לה את השכל לנהל את השיחות הללו בשקט, בפרטיות, כך שאף אחד לא יכול להפריך או לאשר את טענותיה. היפנית הראשונה, לעומת זאת, בחרה לבקר דווקא על אחד מכוכבי הלכת שכן הצלחנו לנחות עליהם: האטומספירה על נוגה מכילה בעיקר פחמן דו חמצני (רעיל), פחמן חד-חמצני (רעיל מאוד) ופה ושם גם טיפות של חומצת מצברים (רעיל, גם משאיר טעם לוואי לא נעים). האוויר כה דחוס עד שהחלליות הסובייטיות כלל לא נזקקו למצנח בכדי לנחות ברכות. ירוק ומלבלב?…לא ממש. בכך מוכיחה מיוקי שאפשר להיות 'מואר' ו'אידיוט' באותו הזמן.

מה שמביא אותי להרהר בהשפעתם האמיתית של האנשים שמאחורי הקלעים על המנהיגים ברחבי העולם. ננסי רייגן התייעצה עם אסטרולוג בזמן שבעלה החל לפתח אלצהיימר- מי יודע כמה מההחלטות הנשיאותיות באותן הימים הושפעו ממיקומו של שבתאי ברביע השני ליד מאדים?
רן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.