מדליק, תרתי משמע: בישול באמצעות השראות מגנטית

הצעקה האחרונה בתחום הבישול היא, באופן מפתיע, לא צעקה של מישהו שנכווה מהכיריים. זה מכיוון שטכנולוגיה חדשה חודרת אל המטבח: כיריים שמחממות באמצעות השראה מגנטית. אני מתנצל מראש על הגיקיות (היי, אני מהנדס חשמל) אבל זו ממש טכנולוגיה סקסית (התנצלתי כבר).
העיקרון פשוט: סליל בתוך משטח הכיריים מפיק שדה מגנטי משתנה. כשמניחים על הכיריים סיר או מחבת שעשויים מברזל למשל, השדה המגנטי משרה בתוך כלי הבישול זרם חשמלי: הכוח המגנטי דוחף את האלקטרונים בתוך כלי הבישול וגורם להם לנוע יחדיו. הזרם החשמלי גורם לחימום המחבת מבפנים, והמזון יחד איתה.
לכיריים מגנטיות יש כמה יתרונות מדליקים. ראשית, הם לא מדליקים: הכיריים עצמן נשארות קרירות לחלוטין כל הזמן, ורק כלי הבישול מתחמם. חסל סדר דליקות בגלל שמישהו השאיר את הגז פתוח. שנית, הן יעילות יותר מבחינה אנרגית מאשר גז או כיריים חשמליות: כל האנרגיה מהכיריים מועברת לכלי הבישול, ולא מתבזבזת בחימום האוויר. החסרונות העיקריים הן שכלי הבישול חייב להיות מוליך (כלים קרמיים לא מוליכים זרמי חשמל), והמחיר היקר נכון להיום.
למרות שאין לי שום מושג בבישול (אני אפילו שורף קורנפלקס), אני הופך להיות אוהד שרוף של כיריים מגנטיות. זו טכנולוגיה שכאילו יצאה מתוך 'מסע בין כוכבים'.
נשתמע,
רן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.