fbpx

[עושים היסטוריה] 50: היפי, פאשיסט, אדם חופשי- על רוברט א. היינליין.

**הפרק לא זמין להאזנה – אך יעלה שוב בקרוב!***

 

לחץ כאן כדי לקרוא את הפרק במלואו

כבכל פרק עשירי של הפודקסט, אנו מתמקדים בסופרי המדע הבדיוני. הפעם, סיפורו של רוברט א. היינליין, אחד מענקי 'תור הזהב' של המד"ב ומי שזכה במספר הרב ביותר של פרסי 'הוגו' על יצירותיו.

-על ימיו של היינליין באקדמיה לקציני ים והסיום הבלתי צפוי של הקריירה הצבאית שלו…
-על ג'יני, שדמותה מופיע ברבים מספריו ומדוע רוברט לא הסכים ללכת איתה מכות…
-מדוע בכל דיון על היינליין חייב להישלף, בתוך שלושה ימים לכל היותר, הקלף הנאצי?…
-והסיפור המוזר והבלתי שגרתי שמאחורי הקלעים של 'גר בארץ נוכריה', אחד
מספריו הגדולים.

נסיים בחידתו של ניר דהן (תשובות בפורום) ושיר חדש של נפרית אל-אור, נציגתנו המבטיחה מעבר לאוקיינוס.

בפרק שעבר עידכנתי אתכם בתוכניות לגבי פרק היובל החגיגי של התוכנית, אשר ישודר בעוד שני פרקים- דהיינו פרק מס' חמישים ושתיים. תזכורת קצרה: הפרק הזה יהיה בהשתתפות המאזינים, באופן הבא: בפורום של התוכנית פירסמתי מספר משפטים מתוך הפרק, ואתם מתבקשים להקליט את עצמכם מקריאים אותם. אני אשלב את הקלטות המאזינים במסגרת התוכנית. את ההקלטות ניתן לעשות באמצעי הקלטה רגילים ולשלוח אלי למייל כקובץ אודיו, או לחילופין להתקשר אל התא הקולי של התוכנית ולהקליט לתוכו. אני אשמח מאוד, כמובן, גם לברכות ואיחולים לכבוד פרק היובל של התוכנית.

שימו לב לפרט החשוב הבא: בין המאזינים שיקליטו את עצמם יוגרלו עשרה, כן- עשרה, גיליונות חינם של המגזין 'אודיסיאה'.
אודיסיאה, למי שטרם מכיר, הוא מגזין ישראלי חדש על מדע וטבע, וניתן למצוא בתוכו את מיטב כותבי המדע בישראל ואפילו, לשמחתי, אותי- אני כותב בו טור שעוסק בהיסטוריה של המדע. אודיאיסה הוא ממשיכו הרוחני של המגזין המיתולוגי 'מחשבות', למי שמכיר, ואני מודה שאני גאה מאוד להיות חלק ממנו.
עשרה גיליונות זה המון פרסים לחלק, וכל מה שאתם צריכים לעשות הוא להרים טלפון…אז קדימה, גשו לפורום שלנו וחפשו את ההודעה על הפרק החגיגי, ותוכלו גם אתם לזכות בגיליון חינם של 'אודיסיאה'.

מי שמעוניין לתמוך בתוכנית שלנו, מוזמן לרכוש את הספר שלי 'פרפטום מובילה'. ניתן למצוא את הספר גם בכל חנויות הספרים המובילות, אבל אני אשמח אם תבחרו לרכוש אותו דרכי ישירות: זה יאפשר לי לקבל קצת יותר תמלוגים על מכירת הספר מאשר בקניה דרך סטימצקי, צומת ספרים וכדומה. המעוניינים מוזמנים לשלוח אלי מייל.
פרטים נוספים על 'פרפטום מובילה' ועל ספר התוכנית, הספר של עושים היסטוריה, תמצאו באתר התוכנית.

האזנה נעימה,
רן

You may also like...

2 Responses

 1. גון פארן הגיב:

  בתור אחד שקרא את (ובעליו הגאה של) כל ספריו וסיפוריו של היינליין. אשר דמויותיו של היינליין היו לו למורות דרך ותרמו לעיצוב אישיותו אני מצפה בכיליון אוזניים להאזין לפרק. אגב, אני קורא עכשיו את "Glory Road", הניסיון הבודד של היינליין בפנטזיה בספרו, מומלץ בחום.

 2. בוריס הגיב:

  הי רן

  מצטער על התגובה המאוחרת אבל אני שומע את הפרקים מהדיסק רק עכשיו :).
  בהתחלה לא הבנתי על איזה ספר של היינליין אתה מדבר אבל אחרי ששמעתי באנגלית את השם Starship Troopers הבנתי שהתכוונת ל"גברים בחלל" שזה התרגום שנתנו לסיפור בארץ ולא כפי שאמרת בפרק.

  תודה על הפודקאסט המעניין
  בוריס

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.