[עושים פוליטיקה] הבוקר שאחרי הסיפוח

הורדת הפרק (mp3)

בוקר טוב, התעוררתם ליום שאחרי הסיפוח! למרות שהמושג הזה עולה שוב ושוב בשיח הציבורי אף אחד לא עוצר לחשוב מה יקרה אם מחר בבוקר הממשלה באמת תחליט לפרק את המינהל האזרחי, ולשלוט ישירות בשטח C. האם זה באמת כל כך דרמטי, בהתחשב בכך שישראל ממילא קובעת את המדיניות? האם באמת ישראל תמצא את עצמה על ספסל הנאשמים בהאג, ואם כן, איך זה ישפיע עלינו?

בפרק החדש של "עושים פוליטיקה" דפנה ליאל פולשת לעומק הסיפוח יחד עם שרת החוץ והמשפטים לשעבר ציפי לבני, השר יריב לוין, ח"כ אחמד טיבי, ופרופסור יובל שני, מומחה למשפט בינלאומי מהמכון הישראלי לדמוקרטיה.

האזנה נעימה,
ניר.


הרשמה לפודקאסט:
רשימת תפוצה בדוא"ל | iTunes | אפליקציית אנדרואיד | RSS Link | פייסבוק | טוויטר

נותני החסות לפרק:

LightSpeed - הפודקאסט עושים היסטוריה

You may also like...

2 Responses

 1. יוסף אקרמן הגיב:

  שלום וברכה.
  פודקאסט מצויין.
  ראוי להוסיף שיש מחלוקת משפטית לגבי מעמד שטחי יהודה ושמרון האם בכלל הם מוגדרים כשטח כבוש, אומנם רוב הקהילה הבינלאומית אכן סוברת שמדובר בשטח כבוש אך מאידך יש לא מעט משפטנים בכירים שסוברים ששטחי יהודה ושומרון כלל לא מוגדרים כשטח כבוש שהרי הירדנים מעולם לא היו ריבון חוקי.
  במקרה כזה השיח הוא שונה לחלוטין.

 2. אור הגיב:

  בהחלט יש מקום להסביר כרקע מה הם שטחי A,B,C ועל הסכמי אוסלו שהביאונו עד הלום. זאת על מנת לנפץ את מסך ההטעיה של בנט וחבריו בבית היהודי על סיפוח שטחי C. בהגדרה שטחי C הם השטחים שבין הערים הפלסטיניות, וכמדיניות בהם הוקמו ההתנחלויות. כשמדברים על סיפוח שטחי C צריך לשאול מה יהיה על שאר שני מיליון הפלסטינים בגדה, שתוגבל תנועתם משמעותית ויישללו מהם קרקעות, ועדיין לא תהיה להם מדינה. שום נימוק בטחוני לא מצדיק סיפוח כזה. הסיבה היחידה שבנט, לוין ודומיהם שואפים לסיפוח היא קולוניאלית – מקסימום שטח, מינימום תושבים מקומיים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *